İKİ DERECE MİMARLIK Yaman Pamukcu & Erkan Erarslan

Her bir proje kendi içerisinde farklı dinamikleri barındırmaktadır ve hedeflenen çizgi ile ideal yaşam standartlarına kavuşmak her zaman mümkün olamamaktadır. İşte tam da bu noktada Enda Konakları ile uzun zamandır arzu ettiğimiz bir yaşam tarzını; sade, işlevsel, modern ve geçici olmayan, her yeni gün mutluluk kaynağına dönüşen bir projeyi hayata geçirdik.

Müstakil bir yapının, şehrin kalabalığından uzak, doğa dostu detaylarla ve komşuları ile iç içe bir kurgu içerisinde planlanması ilham kaynağımız oldu. Favori renklerimizi unutulmayan anıların içerisinde yerleştirdik. İlk görüşte aşka inandık ve hiçbir duyguyu geri planda bırakmadan ilerledik. Her bir köşeyi dönüşünüzde farklı bir sahne ile karşılaşmanızı hedefledik. Tüm bu detayların ortaya çıkarttığı sıcak atmosfer ve ölçeklere sığmayan huzurun kendini en güzel anlara bıraktığı mekânlar yaratmak tasarım kriterlerimizin ilk maddeleriydi.

Enda Konakları’nda en popüler ve aynı zamanda en fonksiyonel malzemeleri kullandık. En sıcak mutfağı, en geniş salonu, en farklı basamakları… Kısacası 'en'lerin bir araya geldiği evleri tasarladık. Elbette anlatabileceğimiz sayısız detay var. Fakat, daha fazla vakit kaybetmeden gezip görmenizi tavsiye ediyor, bize ilham veren yatırımcılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İKİ DERECE MİMARLIK
Yaman Pamukcu & Erkan Erarslan

codesign